Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muchomůrka jako živá

16. 3. 2008

Obrazek

Co potřebujeme:
roličku z toaletního papíru (kdo chce delší packu, tak z kuchyňské utěrky, nebo si udělá z tvrdého papíru), krepový papír bílý na sukýnku, červený barevný papír nejlépe polotvrdý, vatu a samozřejmě lepidlo, případně izolepu nebo sešívačku.

Roličku z toaletního papíru děti polepí bílým papírem. Na horní straně necháme kousek přečuhovat (slouží k uchycení klobouku). Z bílého krepového papíru ustřihneme pruh a nalepíme kolem dokola jako sukýnku. Z červeného papíru vystřihneme dostatečně veliké kolo a na jedné straně je do poloviny nastřihneme. Jeden konec podsuneme pod druhý a vytvoříme malou stříšku. Spoje slepíme buď lepidlem (ale to se nám furt odlepovalo) nebo izolepou případně sešijeme sešívačkou. Na klobouk děti lepí kousky vaty (vatové kuličky) jako puntíky. Poté už jen naneseme lepidlo na přečnívající kus papíru na nožičce a přilepíme ze spodu klobouku.
V tomto případě jsem většinu dělala já a Helenka lepila jen papír na nožičce a pak až puntíky na kloboučku. Ale radost z muchomůrky byla veliká.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář