Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikuláš,anděl a čert v plné zbroji

30. 10. 2009

ObrazekCo budeme potřebovat:

barevný papír obyč, barevný a bílý papír tvrdý, sáček papírový, špejle, pastelky,nůžky, lepidlo, vatu, cokoliv na ozdobu, krepák červený, chlupatý bílý drátek, na ručky a berlu jsme použili tyčku na balonky (co se prodávají na pouti), ale myslím že můžete použít třeba klacík nebo slámku, kousek alobalu a provázek...

Nakreslete a vystřihněte dle fantazie obličej každé postavičky 2x. Dítě vždy na jednu šablonku namalují obličej a pak přední a zadní díl hlavičky slepíme a mezi dáme špejli. Následují vlásky, My nastřihali proužky a ty pak nůžkama přes hranu kudrnatili a lepili...(anděl žluté, čert černé a Mikuláš bíle- je to špatně vidět, ale fakt je tam má...)
Tělo: sáček děti dle vlastní fantazie vyzdobí, vybarví, polepí...., poté se sáček vycpe vatou či zmačkaným papírem, ubrouskama.... Hlava se do sášku nasadí, tak aby byla špejle zcela uvnitř a provázkem pevně uvážeme. Do sáčku prostřihneme dirky na ruce a prostrčíme tyčku (nijak jsme ji nefixovali). Čertovi jsme udělali papírový řetěz a v ruce má malinký pytlík, andílek dostal řetěz zlatý vánoční a křídla z tvrdého bílého papíru polepeného chomáčky vaty. Mikuláš má samozřejmě ještě z krepáku udělaný plášť a čepice je z tvrdého papíru (také dva ks slepené na hlavě k sobě...). Berla byla oříšek, ale na tyčku z balonku jsme napíchli chlupatý drátek tvarovaný do berly a omotali alobalem, přichycena k Mikulášově ruce je drátkem.

Tak hodně zdaru!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář