Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. Vánoce

24. 12. 2006

Zvláštní zima.... Pořád čekáme s maminkou až napadne sníh, aby jsme mohli jít sáňovat a ono pořád nic.... Ale jsou tu časy vánoční a to je prima věc. Chodíme do města okukovat kapříky v kádích. Moc se mi to líbí. Na Štědrý den bylo opravdu krásné počasí. Ráno jsme vstali a nazdobili stromeček, aby měl prý kam Ježíšek nadělit dárky (to prý je každý rok - no a to uznejte to je paráda....), ale až večer.
No a protože bylo opravdu krásně, tak aby to čekání na večer nebylo tak dlouhé, tak jsme si vyrazili s mámou a tátou do parku, abychom nakrmili kačeny. Cestou jsem se stavili i na dětském hřišti. Kolotoče a houpačky to je moje.... Když jsem se dostatečně vysportovali a vyvětrali, tak jsme šli domů a tatínek začal připravovat večeři a my s maminkou jsme šly spinkat, aby jsme večer byly čerstvé!
Když jsem vstanuly a dali si společnou večeři (kapřík mi moc chutnal), tak najednou někdo zvoní z obyváku a to byl Ježíšek. A když jsme tam přišli, tak pod stromečkem opravdu byla hromada dárečků. Ježíšek je fakt hodný. Dostala jsem spoustu užitečných věcí. Například kufřík s Ferdou, koníka a slona, pucle s krtečkem, taky plyšového medvídka, nebo tabulku na kreslení a taky koš na hračky a hlavně nářadí (já moc ráda pomáhám tatínkovi všechno opravovat). Pak jsem si s těma hračkama mohla dlouho hrát. Ale pak už jsem byla opravdu hodně unavená a tak jsem šla spinkat.
Ale představte si že to nebylo všechno. Další den ráno jsem si zabalila do kufříku nějaké hračky a jeli jsme za babi a dědou. A i tam mi pod stromečkem nechal Ježíšek nějaké dárky. Měla jsem tam proutěný košíček (to abch mohla v létě s mámou a tátou na houby), rukavičky (na stavění sněhuláka) a plyšovou opičku Zuzanku a taky krtka co mluví!!! No prostě paráda.
A další den přijela k nám na návštěvu ještě teta a i ta mi přivezla dárečky co u nich nechal Ježíšek pro mě. Bylo tam žehlící prkno s žehličkou(teď už si mohu přežehlit např. krtka nebo Zuzanku kdy chci...). A taky jsem dostala rybičky co je chytáme s maminkou a tátou na prut. Prostě legranda.

Už se moc těším na další Vánoce. Je to príma věc. Nejen že člověk dostane hromadu dárků, ale stromeček a cukroví a prskavky taky nejsou k zahození.